Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj

Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 1238

PostWysłany: Nie 0:39, 24 Sty 2010    Temat postu: Mundial się krystalizuje!

Informacje dla kibiców piłkarskich

3 runda v-mudnialu już za nami! W grupie A, w obu meczach faworyci twardo pokazali kto tu rządzi. Grupa B solidarnie dzieli się punktami. W C – ugruntowanie pozycji liderów. D – nie zawodzi tylko Neopolis.

Grupa A:

2010-01-23 Cesarstwo Arctiq - Wandystan 0 – 3 (0 – 0)
2010-01-23 Królestwo Elderlandu - Korona i Litwa 4 – 0 (3 – 0)

Szybkie zdominowanie pola gry, festiwal niewykorzystanych akcji i zasłużone zwycięstwo – tka można podsumować grę Wandystanu z spotkaniu “na szczycie” grupy A, rozegranym z reprezentacją Arctiq. “lodowi” wcale nie odpuszczali gry. Ba, gdzieniegdzie udało im się wyłuskać piłkę i zagrozić bramce przeciwników. Niestety, doświadczenie i konsekwencja w grze stały po stronie “czerwonych”. Mimo, iż w pierwszej połowie nie padła żadna bramka! Woreczek z bramkami gwarantującymi punkty, otworzył się w 51 minucie, kiedy to pięknym strzałem “główką” popisał się wyznawca Wandeizmu. Kolejne brami padały w 63 i 64 minucie. Po zdobyciu takiej przewagi, podopieczni trenera Von Thorna spuścili z tonu, co wykorzystali przeciwnicy – niestety dla nich, ostrzał brami Wandejczyków okazał się bezskuteczny.

W drugim meczu, Królestwo Elerlandu zaczęło od szybkiego – bo już w 3 minucie, wbicia gola reprezentacji Korony i Litwy. Również i w kolejnej okazji, po 2 rzucie wolnym, Elderlandczykom udało się powiększyć swój dorobek bramkowy. Chwilę później, mogliśmy być świadkiem ogromnego zaskoczenia – reprezentanci Obojga Narodów wykorzystali chwilę nieuwagi przeciwnika i strzelili gola! Niespodzianki jednak nie było – gol strzelony został ręką co wychwycił sędzia – bramka nieuznana. Parę chwil później, precyzyjną główką pochwalił się Arnau Aira (Elderland), ustalając wynik na 3:0. Ostatecznie, mimo pełnej dominacji na boisku, wynik ustalono ostatecznie w 65 minucie.

Grupa B:

2010-01-23 Okoczia - Królestwo Natanii 3 – 3 (2 – 2)
2010-01-23 ZE Chattyckie - Winktown 2 – 2 (1 – 1)

Podziałem punktów zakończyły się wszystkie mecze grupy B. W pierwszym spotkaniu, mająca coś do udowodnienia – Okoczia, zremisowała z liderem grupy – Natanią.Mecz obfitował zarówno w akcje, jak i bramki. Festiwal strzelecki rozpoczęła w 1 minucie Okoczia. Od tej pory wierni amatorzy Kojotówki i Tomahawka próbowali zdominować grę. Udawało im się to, aż do 24 minuty, kiedy to pierwszy zryw nastąpił w kadrze Natanii. W 27 minucie, Synowie Prerii podwyższyli wynik, rozjuszając liderów coraz bardziej. Natańczycy rozpoczęli swój kontratak w 29 minucie, zdobywając kontaktowego gola. Atomowym strzałem popisał się Mirosław Glab (Natania) fundując nam w 43 minucie remis i ponowne otwarcie spotkania. Do szatni 2-2! Po uzupełnieniu zapasów bizoniego mięsa i napojów alkoholopodobnych, na trybunach wrzało. Wrzało także i na boisku – w 47 minucie 3 gol dla Okoczii! “Szoszoińska fala” (falowe podrzucanie tomahawków nad głowę… niekoniecznie powiązanym z jego złapaniem) przeszła przez trybuny! Jeszcze większy gwar po nieuznaniu bramki – powodem był wcześniejszy faul na zawodniku Natanii. W 63 minucie euforia znów ogarneła “czerwonoskórych”, 3-2! Lecz w 71 minucie, Oidor Punal zagiął wszystkie ostrza tomahawków. Natania znów doprowadziła do remisu! Ostateczny wynik 3-3.

Pod specjalnym nadzorem służb mundurowych odbył się drugi pojedynek grupy B. ZE Chattyckie zmierzyły się z zawodzącą kadrą Winków. Na trybunach zdało się słyszeć miarowe śpiewy bobrów. Udało się także udaremnić próbę zdemontowania sekcji trybun w sektorze Winków. Po dostarczeniu większej ilości alkoholu i piasku (dla Chattytów) kibice wrócili do “normalnego kibicowania”. A na boisku znów zaczyna “słabszy” W 7 minucie, precyzyjnym strzałem po ziemi, pochwalił się jeden z Chattytów, dając prowadzenie swojej drużynie. Na wyrównanie czekaliśmy długo – aż do 38 minuty. Lecz w między czasie przypomnieliśmy sobie jak wygląda zacięta i ostra gra – sędzia nie poskąpił też barw narodowych wielbicieli “uranowego” – posypały się żółte karteczki. Kopacze Zjednoczonych Emiratów próbowali jeszcze wbić przeciwnikom bramkę na zejście do szatni, ale zamiar się nie udał. Kartek, piasku i piwa w drugiej połowie było w brud. Kolejne bramki – dopiero od 79 minuty, kiedy to na prowadzenie – po kilku ciosach z paru stron, wyszła kadra Winktown. Dla zaspokojenia Gofera (Bóbr – przyp. redakcja), w 81 minucie podyktowano rzut karny dla Chattytów (który wykorzystali), dzięki czemu ma On znowu powód do marudzenia – WRWT 2-2 ZECh

Grupa C:

2010-01-23 Sultanat Al Rajn - Scholandia 0 – 4 (0 – 0)
2010-01-23 WolnaRepublikaMorvan - Ksiestwo Sarmacji 1 – 1 (1 – 1)
Kolejne baty dla Al Rajn, rewanż (?) ze strony Sarmacji. Grupa D utwierdza liderów i klaruje sytuację awansu.

Co do pierwszego meczu – cóż tu się rozpisywać. Scholandia pewnie umocniła swoja pozycję lidera i uczepiła się fotelu lidera. Brami strzelone kolejno w 48, 67, 76 i 79 stanowiły tylko cień przewagi wypracowanej w meczu. Al Rajn – prawie zupełne dno i nic – przeprowadzono tylko 1 akcję na bramkę przeciwnika!

W drugim meczu, Sarmacja twardo postawiła się Morvanowi i zremisowała 1-1. Jest to oczywiście rehabilitacja Sarmatów, za postawę i wyniki ostatnich meczy. Tylko chyba już trochę na to za późno… Mecz wyrównany – potwierdzają to zarówno statystki (choć miejscami przeważają one na korzyść Sarmacji), jak i bramki. Gole zdobyte w 6 (KS) i w 19 (Morvan) w pełni zasłużone.

Grupa D:

2010-01-23 RF Neopolis - Austro-Wegry 1 – 0 (0 – 0)
2010-01-23 Parlandia - RSiT 0 – 0 (0 – 0)

W pierwszym meczu skromnie – Neopolis pokonuje Monarchię 1:0 ( a mogło być więcej). Po niedawnej porażce z Parlandią, Austro-Węgry nie zrehabilitowały się i uległy po razu drugi.Mecz spokojny – bez większych zrywów. Zwycięska bramka dla Neopolis padła w 41 minucie, po wyjątkowo pięknym lobie. Neopolis 1-0 Austro-Węgry, mecz rozstrzygnięty na “zejście do szatni”.

Drugie spotkanie, ciekawsze, po raz kolejny okazało się niespodzianką. Po świetnej grze w zeszłym tygodniu (zwycięstwo), kadra RSiT zaledwie remisuje z Parlandią. Statystyki meczowe, ani zaprezentowane widowisko, nie przeważają za żadną ze stron. Można się było spodziewać większego widowiska – jak i po paru innych meczach. Kibice w grupie D zapewne zawiedzeni, bo bez widowiska – w przeciwieństwie do fanów z grupy B.

Ostatnio zmieniony przez Sven Haugland dnia Nie 12:54, 24 Sty 2010, w całości zmieniany 3 razy