Einar
Król
Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 1203
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Nordheim
|
Wysłany: Sob 20:28, 06 Mar 2010 Temat postu: Wykład I: Podstawy |
|
|
Z pewnością w głowach wielu kadetów rodzi się pytanie: po co nam to? Mamy być żołnierzami, walczyć za kraj. Odpowiedź jest prosta. Właśnie dlatego żołnierz nordyjski powinien znać co najmniej podstawy etykiety. Tam gdzie żołnierz nordyjski, tam nordyjska kultura. Żołnierz nordyjski ma pokazywać swoim zachowaniem potęgę Królestwa. Nordyjska cywilizacja nie może być postrzegana jako barbarzyńska. Królewskie Siły Zbrojne reprezentują Króla i Królestwo, a nasza Monarchia zasługuje na żołnierzy godnych bronić Korony. W tym wykładzie mam zamiar poruszyć podstawy zagadnienia, jakim jest etykieta i umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach.
Na początek podstawowa zasada: jak cię widzą, tak cię piszą. Ma to istotne znaczenie. Osoba porządna będzie postrzegana pozytywnie. Dlatego ważne jest, by żołnierz dbał o siebie i o swój mundur. Każdy dowódca powinien karać podwładnego za niechlujny wygląd, pourywane guziki, czy ubłocony mundur. Żołnierz ma być tak dumny ze swojego munduru, jak z żołnierza powinno być dumne państwo. Każdy żołnierz powinien być zdyscyplinowany nie tylko podczas wypełniania obowiązków służbowych, ale również w codziennych sytuacjach. Dyscyplina jest drogą do kultury osobistej. Pomaga zapanować nad negatywnymi emocjami. Poprzez dyscyplinę i pracę nad sobą możemy pracować nad własnym charakterem.
Żołnierz ma obowiązek umieć zachować się stosownie do sytuacji. Nie ma prawa założyć bojowego mundury na uroczystość, a galowego na poligon. Żołnierz na uroczystości nadal jest żołnierzem, warto o tym pamiętać. Kiedy inni obwieszają się orderami jak choinki, żołnierz nordyjski góruje prostą, elegancją i dobrymi manierami. Jeśli żołnierzowi zależy na zaprezentowaniu swoich odznaczeń, warto wybrać kilka najważniejszych. Żołnierz ma być pozytywnie nastawiony do rozmówcy, sprawiać wrażenie człowieka godnego zaufania, którego można poprosić o pomoc. Kultura przejawia się również w sposobie komunikacji. Żołnierz rozmawia grzecznie, używając poprawnego i kulturalnego języka. Jeśli gestykuluje, nie wymachuje przesadnie rękami. Podczas wszelkich uroczystości i oficjalnych rozmów, jak również rozmów z przełożonymi żołnierz nie używa języka potocznego. Podczas powitania rękę jako pierwsza wyciągnąć powinna osoba o wyższym statusie, np. przełożony, podobnie kiedy witamy się z kobietą. Omówione przykłady dobrego zachowania maja odzwierciedlenie zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak również w zwykłej codziennej pracy żołnierza. Kultura osobista może również pomóc w zyskiwaniu poparcia wśród cywili podczas operacji wojskowych.
Jest to wstęp do nauki dobrego zachowania, który powinien dać żołnierzowi nordyjskiemu podstawowe pojęcie o tym, jak godnie reprezentować monarchię.
Post został pochwalony 0 razy
|
|